انجام تکالیف مدرسه
انجام تکالیف مدرسه
۱۹/۰۶/۱۳۹۵
بازگشت قدرتمندانه
بازگشت قدرتمندانه
۲۴/۰۶/۱۳۹۵
درمان شناختی رفتاری ADHD در بزرگسالان
درمان شناختی رفتاری ADHD در بزرگسالانReviewed by Admin on Sep 14Rating: 5.0

درمان شناختی رفتاری ADHD در بزرگسالان

 (تلفیق رویکرد روانی اجتماعی و دارویی)

پیشگفتار مترجمان

مجموعه کتاب­های راهنمای عملی بالینی توصیفات دقیقی از درمان­های عملی و از نظر تجربی تأیید شده برای اختلالات خاص و بیماری­های ناشی از آن­ها در اختیار بالینی­ گران، دانشجویان و مربیان قرار می­دهد. ۲ تا ۵ درصد از جمعیت بزرگسالان مبتلا به اختلال نقص توجه بیش فعالی می­ باشند. در میان چندین شیوه­ی درمانی موجود برای استفاده­ ی همزمان و یا جانشین درمان­های دارویی و درمان شناختی-رفتاری (CBT) به عنوان موفق­ترین درمان شناخته شده است و بیشترین حمایت تجربی را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که نشان داده شده است برنامه ­های درمانی التقاطی که CBT را با داروهای ترکیبی همراه می­ کنند، اثربخشی بیشتری دارند.

درمان شناختی-رفتاری برای ADHD بزرگسالان مروری بر علائم، سنجش و مسائل تشخیصی ADHD بزرگسالان دارد. در این کتاب، رامسای و راستین به عنوان بنیان­گذاران برنامه­ ی پژوهش و درمان ADHD بزرگسالان دانشگاه پنسیلوانیا، در مورد به کار گرفتن نتایج تحقیقات نظر می­ دهند، نمونه­ های موردی مطرح می­ کنند و یک شیوه درمانی ارائه می­ دهند که درمان روانی-اجتماعی و بیولوژیک را با هم ترکیب کرده است. این کتاب بسیاری از عوامل پیچیده­ ساز از جمله مسائل پزشکی و همایندی که در درمان، جلوگیری از عود و مدیریت بلند مدت ADHD اخلال ایجاد می­ کنند را بررسی می­ کند.

مترجمان کتاب حاضر امیدوارند این کتاب برای پژوهشگران، درمانگران و متخصصان در حوزه­ ی ADHD مفید و راه گشا باشد. از ویژگی­های منحصر به فرد کتاب حاضر، ابداع و به­ کارگیری یک رویکرد التقاطی در درمان بلندمدت ADHD و کاربردی بودن آن می­ باشد. بدین معنا که متخصصان در حوزه ADHD می­توانند در درمان واقعی مراجعین و بیماران خود، مرحله به مرحله از آن استفاده کنند. همچنین اين كتاب براي دانشجويان رشته روان­شناسی، روان­پزشکی، پرستاران، مددکاران و محققان علاقمند پژوهش در زمينه هاي آموزشی قابل استفاده خواهد بود. اميد به اين كه كتاب حاضر بتواند براي اين عزيزان سودمند و مفيد باشد. كتاب حاضر مطمئناً به لحاظ ترجمه و نگارشی داراي خلاء‌ ها و كمبودهايي است؛ لذا انتظار مي‌رود درمانگران، اساتيد، دانشجويان و خوانندگان عزیز، پيشنهادات، رهنمودها و نظرات ارزشمند و علمي خود را به منظور هر چه بیشتر غنی­ تر شدن کتاب حاضر، ارائه فرمایند.

درمان شناختی رفتاری ADHD در بزرگسالان – موسسه فرهنگی آموزشی میزان کرج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *