اردوی پژوهشکده معلم


۰۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۰:۰۱:۱۳
۱۵۵


گزارش تصویری از اردوی پژوهشکده ی معلم در روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه

یک اردوی جذاب و پر از شور و نشاط با کلی آزمایش عجیب و غریب و باحال. متربیان دبستان دو برای رسیدن به پژوهشکده سر از پا نمی شناختند. آن هامی خواستند هرچه زودتر آزمایش های طراحی شده را انجام دهند و طعم آزمایشات مختلف فیزیکی و شیمیایی را از نزدیک لمس کنند.

اولین مرحله حضور در آزمایشگاه فیزیک بود. جایی که بچه ها با انواع آهن ربا، مدارهای الکتریکی، اجسام رسانا و نارسا و ... آشنا شدند و مهم تر از همه خودشان با انجام این آزمایش ها لذت یادگیری را تجربه کردند.

بخش دوم اردو در آزمایشگاه شیمی و زیست سپری شد. متربیان با بدن انسان (درس 9 و 10 علوم)، نحوه ی کارکرد قلب، رگ ها، دستگاه تنفسی و .... آشنا شدند. بخش جذاب آزمایشگاه شیمی دیدن سلول اجسام مختلف (مخاط دهان، سبزیجات و ...) با میکروسکوپ بود. جایی که بچه ها را با بافت این اجسام و کوچکترین موجود بدن یعنی سلول آشنا کرد.

سورپرایز دانش آموزان دبستان دو در چادر نجوم اتفاق افتاد. جایی که بچه ها با انواع سیاره ها، نحوه ی گردش در مدار، ویژگی سیاره های مختلف و ... بیشتر آشنا شدند. آن ها با استفاده از تلسكوپ رصد خانه اي و پخش نمايشي از آسمان چادر، شگفتي هاي آسمان در شب را از نزديك لمس کردند.
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.